Sztuka w ogrodzie


Sztuka ogrodowa wiąże się nie tylko z projektowaniem ogrodów i terenów zielonych, ale także z działaniami mającymi na celu pielęgnację zieleni i jej łączenie z architekturą. centrum ogrodnicze Mysłowice.
Jednym ze sposobów na wyrażenie sztuki ogrodowej są rośliny formowane. Pozwalają wprowadzić elegancję i klasyczny styl, który został zapoczątkowany w ogrodach już w starożytności. Formowanie roślin nie należy do łatwych czynności, jednak amatorzy prac ogrodowych mogą samodzielnie nadać oczekiwany kształt swoim roślinom. Obecnie każdy sklep ogrodniczy posiada w swojej ofercie gotowe rośliny formowane, jednak te czynności wymagają niezwykłej staranności i cierpliwości, dlatego ceny formowanych roślin są wysokie.
Formowanie odbywa się na różnych odmianach i gatunkach drzew i krzewów, tj. cis pospolity, cyprysiki, tuje, jałowiec, bukszpan wiecznie zielony, irga błyszcząca i wiele innych. Kreowanie krzewów pozwala osiągnąć różnorodne kształty, m.in. kule, stożki, sześciany, spirale, bałwanki. Natomiast drzewa liściaste najczęściej przybierają formę ekranów, sześciokątów czy parasoli.
Często przycinane rośliny są bardziej delikatne i mniej odporne na mróz niż nieformowane, dlatego zaleca się ich okrywanie, aby zapobiec przemarznięciu.

Polecane: wykończenia wnętrz Poznań.