Kurtyny PCV


Chłodnie, jak sama nazwa wskazuje, muszą konieczne być chłodne. Temperatura w nich nie może przekraczać ustalonej, ponieważ grozi to na przykład zepsuciem produktów przetrzymywanych w owej chłodni. Bardzo ważne jest więc, aby nie montować w niej zwyczajnych drzwi. Są one bowiem nieprzystosowane do takich warunków. Mogą zwyczajnie pękać puchnąć – nie wytrzymywać nieustannie niskiej temperatury. Jednak, co najistotniejsze, pozwalać na przedostawanie się zimnego powietrza poza chłodnię.

Dlatego w przejściu do chłodni, najlepsza będzie kurtyna chłodnicza.

Kurtyna chłodnicza, nosi miano kurtyny PCV. Bowiem, jak nietrudno się domyślić, jest ona wykonana z folii PVC. Materiał ten niesie bardzo wiele korzyści. Znakomicie wytrzymuje on ekstremalne temperatury, dlatego nie musimy się martwić, że popęka. Zachowa on elastyczność nawet w tak niskich temperaturach. Ponadto świetnie tworzy barierę temperaturową, co pozwala utrzymać w chłodni odpowiednią temperaturę. Jest również bardzo łatwy w konserwacji – wystarczy go, co jakiś czas, myć wodą z detergentem.

Kurtyna chłodnicza wykonana jest z pasków folii PCV, co pozwala na dużą swobodę w przechodzeniu. Zaraz po przejściu, paski wracają do poprzedniego położenia – będąc ze sobą na tyle blisko, że nie powstają między nimi szczeliny, przez które mogłoby „uciekać” chłodne powietrze. Właśnie dlatego kurtyny PCV sprawdzą się idealnie w przejściu do chłodni.

Ile kosztuje kurtyna chłodnicza?

Na rynku znaleźć można kurtyny w bardzo różniących się od siebie cenach, jednak ceny standardowej kurtyny PCV wahają się w granicach 700 złotych.

Jak wygląda montaż kurtyny PCV?

Kurtyna chłodnicza jest banalna w montażu – wystarczy bowiem zawiesić w przejściu pasy PCV, a z tym zadaniem poradzi sobie każdy.

Jak wygląda naprawa kurtyny PCV?

Kurtyna chłodnicza zużywa się najczęściej na samym środku, bowiem to w tym miejscu przechodzą nieustannie pracownicy. Dlatego najczęściej, jeśli dochodzi do zużycia kurtyny PCV, wystarczy jedynie wymienić pojedyncze pasy. Nie trzeba więc kupować nowej kurtyny, a wystarczy wymienić pojedyncze paski.

Jakie jeszcze korzyści płyną z postawienia na kurtyny PCV?

Ogromnym udogodnieniem jest swoboda w docinaniu kurtyny PCV. Nie potrzeba martwić się, że zamówiona kurtyna chłodnicza będzie za długa, co wpłynie na dyskomfort w przechodzeniu. Można ją bowiem bez problemu dociąć. Na rynku jest również szeroki wybór kolorystyczny. Kurtyny PCV można więc zamówić w swoim ulubionym kolorze. Jeżeli natomiast nie zależy nam na ładnym kolorze, dobrym wyborem będzie przezroczysta kurtyna chłodnicza, która poza tym, że pasuje do każdego wystroju, przepuszcza najwięcej światła do pomieszczenia.

Kurtyna chłodnicza: https://ekranypcv.pl/