Jakie zalety ma impregnacja dachów Poznań?


Niestety nawet najlepsze dachy wykonane z wysokiej jakości materiałów mogą z biegiem czasu ulec uszkodzeniu. Dzięki profesjonalnej impregnacji można znacząco wydłużyć żywotność pokrycia dachowego, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale. Impregnacja dachów Poznań polega na nałożeniu specjalnych środków chemicznych, które pełnią funkcję hydrofobizacji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w zabezpieczony dach nie wnika tak bardzo woda opadowa, która niszczy pokrycie dachowe.

Dlaczego warto postawić na impregnację dachu?

Koszty impregnacji dachów są stosunkowo niewielkie zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę ewentualne uszkodzenia konstrukcji dachowej. Godne polecenia są przede wszystkim impregnaty, dzięki którym można dodatkowo zabezpieczyć się przed owadami i grzybami. Osoby, które mają drewniane dachy powinny pomyśleć o impregnatach, które dodatkowo zwiększą ochronę przeciwogniową. Specjalne preparaty znacząco utrudniają zapalenie się konstrukcji dachu i znacząco ograniczają rozprzestrzenianie się pożaru.

Jak działa impregnacja?

Drewno konstrukcyjne jest jednym z tych materiałów, który z biegiem czasu ulega wypaczeniu. Nawet najlepsze gatunkowo drewno kurczy się, pęka i traci swoje naturalne właściwości użytkowe. Nawet stosunkowo niewielkie uszkodzenia szybko stają się siedliskiem dla szkodników, grzybów i bakterii. Dzięki impregnacji można rozwiązać ten i wiele innych problemów. W pierwszej kolejności należy zabezpieczyć konstrukcje dachowe wykonane z topoli i osiki. Są to gatunki drewna, które wymagają szczególnej opieki. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się impregnacja próżniowo-ciśnieniowa, która opiera się na osmozie. Specjalny impregnat jest w stanie dotrzeć nawet do niewielkich przestrzeni między komórkowymi. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zabezpieczyć dach mogą skorzystać z pomocy doświadczonych ekip, które specjalizują się właśnie w impregnacji dachów.

Więcej informacji: https://poznan-dekarstwo.pl/