Czym jest wybielanie skóry?


W obecnych czasach medycyna estetyczna jest bardzo popularna. Oferowane są różne zabiegi z tej dziedziny. Coraz większą popularnością cieszy się wybielanie skóry. Na taki zabieg bez problemu można zapisać w się w Poznaniu.

Wybielanie skóry Poznań

Trzeba wiedzieć o tym, iż terapia depigmentacyjna to wybielanie skóry przy zastosowaniu nowoczesnej metody z użyciem preparatów najnowszej generacji. Taki zabieg opiera się przede wszystkim o stosowanie substancji powodujących zahamowanie procesu wydzielania tyroksynazy. Mowa tutaj oczywiście o enzymie odpowiedzialnym za produkcję melaniny. Warto trochę powiedzieć o etapach w przypadku takiego zabiegu. Pierwszy z nich polega na tym, że w gabinecie trzeba oczyścić skórę. Do tego trzeba postawić na jej odtłuszczenie. Celem jest nałożenie profesjonalnej maski, która ma zredukować przebarwienia oraz plamy. Drugim etapem zabiegu wybielania skóry jest zmycie specjalistycznej maski po ustalonym czasie. Przeważnie mowa tutaj o okresie do pięciu godzin. Etap ten przeprowadza się pod bieżącą wodą. Bardzo istotna jest trzy miesięczna kuracja, która podtrzymuje specjalny preparat oraz krem nawilżający dobrany indywidualnie do fototypu skóry klienta.

Bardzo istotne jest to, żeby pamiętać, iż terapia depigmentacyjna nie może zostać przerwana, bowiem efekt nierzadko jest nie do cofnięcia. Jak się okazuje, stosowanie kremu w drugim etapie kuracji nie tylko skutecznie ochroni oraz odżywi skórę po zabiegu, ale również skutecznie podtrzyma skutek terapii hamując przy tym hyperpigmentację. Co istotne, podczas zabiegu nie można stosować żadnych innych preparatów wybielających oraz złuszczających skórę, bowiem będzie on nieskuteczny. W przypadku profesjonalnego wybielania skóry zaleca się wizyty kontrolne. W Poznaniu zlokalizowanych jest wiele gabinetów oferujących zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Co ważne, wybielanie skóry to bardzo skuteczny zabieg, który ceniony jest praktycznie na całym świecie. Dostępny jest w atrakcyjnych cenach, co jest bardzo istotne dla wielu osób.